Posiedzenie rządu przeniesione!

Analiza aktualności

Zaplanowane na wtorek, 13 lutego, posiedzenie rządu, zostało przełożone na przyszły wtorek, 20 lutego br. – wynika z porządku obrad Rady Ministrów, zamieszczonego na stronie Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Jak wynika z porządku obrad, 20 lutego rząd ma się zająć projektem nowelizacji ustawy o wsparciu kredytobiorców, którzy zaciągnęli kredyt mieszkaniowy i znajdują się w trudnej sytuacji finansowej oraz ustawy o finansowaniu społecznościowym dla przedsięwzięć gospodarczych i pomocy kredytobiorcom.

Jak wcześniej informował resort finansów, który przygotował projekt, kredytobiorcy, których rata przekracza 35 proc. dochodu, będą mogli zawiesić spłatę raty kredytu w wymiarze jednego miesiąca na kwartał, przy czym w pierwszym kwartale tego roku z wakacji będzie można skorzystać tylko w marcu.

Zgodnie z porządkiem obrad, rząd ma się zająć także projektem rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie utworzenia Ministerstwa Przemysłu. Zgodnie z założeniami projektu rozporządzenie wejdzie w życie 1 marca, co oznacza faktyczne utworzenie z tą datą nowego resortu. Minister przemysłu od kilku tygodni już pracuje.

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

Strefa premium

Dwa słowa – szybkie podsumowanie

Zaplanowane na 13 lutego posiedzenie rządu zostało przełożone na 20 lutego. Na tym posiedzeniu rząd ma zająć się projektem nowelizacji ustawy o wsparciu kredytobiorców oraz ustawy o finansowaniu społecznościowym dla przedsięwzięć gospodarczych i pomocy kredytobiorcom. Kredytobiorcy, których rata przekracza 35% dochodu, będą mogli zawiesić spłatę raty kredytu przez jeden miesiąc na kwartał. Rząd ma także zająć się projektem rozporządzenia w sprawie utworzenia Ministerstwa Przemysłu, które wejdzie w życie 1 marca.
1. Kiedy zostało przełożone posiedzenie rządu?
– Wydaje się, że posiedzenie zostało przełożone na 20 lutego br.

2. Co ma zająć się rząd 20 lutego?
– Rząd ma się zająć projektem nowelizacji ustawy o wsparciu kredytobiorców oraz ustawy o finansowaniu społecznościowym dla przedsięwzięć gospodarczych i pomocy kredytobiorcom.

3. Kto przygotował projekt dotyczący możliwości zawieszenia spłaty raty kredytu?
– Informuje resort finansów, który przygotował projekt, że kredytobiorcy, których rata przekracza 35 proc. dochodu, będą mogli zawiesić spłatę raty kredytu.

Autor

  • Marek Nowakowski

    Ekspert ds. Inwestycji i Giełdy, autor wielu bestsellerowych książek na ten temat.